21.07.2024 – 28.07.2024

- XVI Niedziela ZWYKŁA -

1. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za kwiaty i za złożoną ofiarę na cele zakrystii oraz za pomoc i życzliwość Pani: Agacie Łukawskiej i Małgorzacie Furman, Panom: Damianowi Nurzyńskiemu i Janowi Ossowskiemu oraz Państwu: Agnieszce i Henrykowi Masternakom oraz Irenie i Stanisławowi Szczęchom, a także wielu Parafianom. Bóg zapłać!

2.  Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

† Grażyna Skrzypacz od Marleny Baran z rodzicami

† Pogrzeb Śp. Kazimiery Emilii Sałek

† Msza św. za zmarłych Parafian z miesiąca LIPCA

† Jerzy, Bronisława i Marian Szczęchowie od Ewy z rodziną

† Bogusław i Anna Kopałowie od rodziny

† Marian Nabrzyski od Jana Wojdyło i rodziny Rarów

3. W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą z domów:

- Lisikiewicz Edyty

- Smogorzewskiej Marii

- Bednarz Justyny

- Kocznur Marii

4.  Dziś: trzecia niedziela miesiąca: rozpoczyna się 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa ,będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich, aby zawsze używali pojazdy mądrze i odpowiedzialnie.

- po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów przed wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców,

- zbiórka ofiar do puszki, w ramach Akcji św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy, której celem jest zbiórka na środki transportu dla misjonarzy,

- zbiórka na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną.

5. Jutro: święto św. Marii Magdaleny.

6.  Wtorek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

7. Środa: wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

- nowenna do MBNP po Mszy św. o godz. 1700, zachęcam do udziału w nabożeństwie.

8.  Czwartek: święto św. Jakuba, apostoła oraz św. Krzysztofa,

- w tym dniu wypadają imieniny naszego Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Pasterza Diecezji oraz Śp. zmarłego naszego Organisty Śp. Krzysztofa Kapały. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

9.  Piątek: wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP.

- o godz. 1700 Msza św. za zmarłych z miesiąca LIPCA od początku istnienia naszej Parafii, poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam bliskich, rodziny do udziału w tej Eucharystii. Ofiary w tej intencji będzie można złożyć na tacę.

10.  Sobota: nabożeństwo różańcowe "15 sobót" na zakończenie Mszy św. - 4.

11.Za tydzień: czwarta niedziela miesiąca:

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Danuty Idec.

12. Jeszcze raz zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która obędzie się w dn. od 4 - 12 sierpnia. W kancelarii można pobierać formularze zgłoszeniowe i wpisać się na listę. Tak jak rok temu będzie możliwość pielgrzymowania jednodniowego w formie sztafetowej.

13. W niedzielę 28 lipca 2024 r. odbędzie się VIII Zjazd Starych Motocykli PRL - Plac Targowy w Grębowie. Od godz. 1300 rozpoczęcie Zjazdu.

14. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie. Pamiętajmy o godnym stroju w czasie uczestniczenia w niedzielnych nabożeństwach i podczas zwiedzania świątyń.

15.  Zapowiedź II:

- Marcin Baran – Angelika Anna Skrok

16. Do nabycia prasa katolicka „Niedziela”, też e-wydania i „Gościa Niedzielnego".

17. Módlmy się o powołania, o zdrowie, o pokój, za Parafian, za darczyńców na rzecz naszej świątyni, za rolników, za przebywających na wakacjach, na koloniach, obozach, urlopach oraz za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

18.  Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Szczęść Boże!

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)