21.04.2024 – 28.04.2024

- IV NIEDZIELA Wielkanocna-

1. Serdecznie dziękuję osobom wyznaczonym na przedwczorajsze posprzątanie kościoła i za kwiaty do prezbiterium. Dziękuję za przekazane na rzecz Rady Parafialnej 120 zł, a także za złożone tydzień temu ofiary na kolejny witraż Parafianom z Zabrnia Górnego (ponad 3200zł). Dziękuję za pomoc i życzliwość Pani Krystynie Rutynie oraz Panu Damianowi Nurzyńskiemu, a także wielu Parafianom. Bóg zapłać!

2. Zbiórki:

-LSO w czwartek na godz. 1600,

- SCHOLA w piątek w szkole o godz. 1330.

3.  Intencje w tym tygodniu:

Dzień

Godz.

Intencja

† Jerzy Lichy od rodziny

† Stanisław Kochowski w 5 rocz. śm. od rodziny

† Grażyna Skrzypacz od szwagierki Joli z rodziną z Wydrzy

† Grażyna Skrzypacz od córki Sylwii z rodziną

† Msza św. za zmarłych Parafian z miesiąca MARCA i KWIETNIA

† Grażyna Skrzypacz od córki Aleksandry z rodziną

† Józef Rutyna od Zuzanny Dul z rodziną

† Marian Nabrzyski od Zdzisława Baka z rodziną

4. W tym tygodniu w sobotę rano sprzątać kościół będą z domów:

- Mroczka Roberta

- Gawrońskiej Haliny

- Kudeli Beaty

5.   Dziś: trzecia niedziela miesiąca: Czwarta Niedziela Wielkanocna

- zbiórka na potrzeby kościoła przez Radę Parafialną.

6. Wtorek: uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona,

- odpust na  Św. Wojciecha w Grębowie o godz. 1100.

7.  Środa: wspomnienie Św. Józefiny Bakhity, dziewicy,

- po Mszy św. o godz. 1700  nowenna do MBNP.

8.  Czwartek: święto Św. Marka Ewangelisty,

- dzień modlitwy o urodzaje, zapraszam na Mszę św. o godz. 1700, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

9. Za tydzień: czwarta niedziela miesiąca: Piąta Niedziela Wielkanocna

- będziemy przeżywać Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców,

- modlitwę przed Sumą prowadzić będzie Róża Michaliny Opały.

10. W Parafii MBNP na Serbinowie w Tarnobrzegu wczoraj i dziś trwa PEREGRYNACJA relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zachęcam do udziału.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Niedzieli”, też e-wydania i „Gościa Niedzielnego".

12. Módlmy się o zdrowie, o pokój, za Parafian, za darczyńców na rzecz naszej świątyni oraz za chorych i zmarłych z naszych rodzin.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za modlitwę, życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Szczęść Boże!

* ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH INFORMUJE, ŻE:

Dane osobowe dotyczące zamówionych intencji mszalnych, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za zgodą osób, które intencje zamówiły.

Dane osobowe dotyczące osób należących do Róż Różańcowych przy kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

Dane osobowe dotyczące osób sprzątających w kościele św. Piotra i Pawła w Zabrniu, zawarte na stronie parafii Św. Piotra i Pawła w Zabrniu umieszczone zostały za ich zgodą.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bank PKO SA w Tarnobrzegu nr: 81 1240 2744 1111 0010 9720 9480 (tytułem: darowizna na cele kultu religijnego)